Проблема чи можна уникнути утримання грошей, витрачених на навчання, при звільненні, безкоштовна

Добридень! Дуже потрібна Ваша консультація з питання компенсації на навчання.

На моє запитання про те, чому підписуючи угоду, ми не отримали сертифікатів або дипломів, що підтверджують проходження курсів - мені "м'яко" натякнули, що не дивлячись на відсутність дипломів - підписувати все одно потрібно.

Сума з урахуванням перельоту до головного офісу і назад, плюс проживання - більше 30 тисяч рублів.

В даний момент я планую звільнятися за власним бажанням, чи не відпрацювавши 1 року після проходження "навчання". В угоді йдеться, що співробітник зобов'язаний відшкодувати витрати на навчання. АЛЕ за фактом ніякого навчання, в нормальному розумінні цього слова, не було.

Питання: чи можна якось уникнути утримання грошей при звільненні?

1. ст.249 ТК Україна - В разі звільнення без поважних причин до закінчення терміну, обумовленого трудовим договором або угодою про навчання за рахунок коштів роботодавця, працівник зобов'язаний відшкодувати витрати. понесені роботодавцем на його навчання, обчислені пропорційно практично не відпрацьованому після закінчення навчання часу, якщо інше не передбачено трудовим договором або угодою про навчання.

2. ст.207 ТК Україна - В разі, якщо учень після закінчення учнівства без поважних причин не виконує свої зобов'язання за договором, в тому числі не приступає до роботи, він на вимогу роботодавця повертає йому отриману за час учнівства стипендію, а також відшкодовує інші понесені роботодавцем витрати в зв'язку з учнівством.

Тільки, давайте розбиратися, що це за навчання, за яке працівник повинен відшкодувати витрати, а то, адже роботодавці хочуть відшкодувати і за семінари, і за тренінги, а це не є тим навчання, за яке працівник зобов'язаний відшкодувати витрати.

Утримання має відбуватися при звільненні. Однак, Новомосковський ст.248 і 241 ТК РФ, працівник може нести відповідальність не більше ніж в розмірі свого середнього заробітку.

А якщо, працівник заявить незгоду з цим утриманням, то роботодавець зобов'язаний діяти через суд.

А відповідно до ст.138 ТК Україна при кожній виплаті зп роботодавець має право утримати тільки 20%.

Отже роботодавець має право діяти тільки через суд, щоб отримати всю суму, яку він хоче утримати.

Додаткова інформація з судової практики:

2. Скасовуючи рішення суду першої інстанції і приймаючи нову постанову про відмову в задоволенні заявленого позову, колегія суддів судової палати у цивільних справах Верховного суду Республіки Комі, керуючись положеннями чинного трудового законодавства, що регулюють порядок і умови проведення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, грунтуючись на матеріалах справжнього справи і встановлених обставин, прийшла до висновку про те, що в даному випадку мало місце не професійне навчений ня Анохіної І.В. або її перенавчання без відриву або з відривом від роботи, що є обов'язковою умовою укладання учнівського договору відповідно до статті 198 Трудового кодексу Укаїни, а підвищення кваліфікації працівника, яке оплачується за рахунок роботодавця і є необхідною умовою здійснення ним ліцензованої медичної діяльності.

1. Що за навчання

2. Який документ видали в результаті цього навчання

1. Питання про компенсації виникає, тільки якщо роботодавець несе витрати безпосередньо на навчання, а не на надання передбачених законодавством гарантій тим, хто поєднує роботу з навчанням.

Так, що якщо у працівника, щоб він продовжував діяльність, роботодавець відправити саме на профнавчання, тільки це не семінар і ні тренінг, то це відбувається за рахунок коштів роботодавця.

2. Якщо роботодавець оплачує саме професійне навчання, це коли працівник отримує відповідний документ - диплом (Закон про освіту), то так, працівник зобов'язаний відшкодувати витрати на навчання, але тільки саме на навчання,

- тому роботодавець намагається утримати все, що гарантовано законом, якщо це навчання, яке пов'язане з відшкодуванням витрат на відрядження, то роботодавець намагається утримати їх, а це гарантовано ст.187 ТК Україна і ст.167 ТК РФ.

- Якщо роботодавець зберігає на цей період середній заробіток, то це знову ж гарантовано згідно із законом і утримати з працівника це не вийде, така судова практика.

Роботодавець може утримати саме витрати на навчання, наприклад, навчання коштувало 50 тисяч в рік, ось цю суму роботодавець і може утримати.

3. І звичайно, якщо співробітник вказує поважні причини для звільнення, то утримувати роботодавець не має право:

Виходячи із судової практики, поважними причинами визнаються:

- переклад одного з членів сім'ї на роботу в іншу місцевість;

- напрямок чоловіка або дружини на роботу (службу) за кордон;

- переїзд на нове місце проживання в іншу місцевість;

- хвороба, що перешкоджає продовженню роботи або проживанню в даній місцевості;

- необхідність догляду за інвалідами 1 групи або хворими членами сім'ї;

- обрання на посади, що заміщаються за конкурсом;

- призов на військову службу;

- необхідність догляду за дітьми у віці до 14 років;

- дітьми-інвалідами віком до 18 років.

Крім того, якщо ви вкажете причини, що роботодавець порушує в вашому відношення ТК РФ, то це теж поважні причини для звільнення.

1. При звільненні в заяву вказуйте поважні причини

2. Пишіть заяву, що ви не згодні з утриманням з вашої зп більше, ніж це зазначено в ст.248, 241, 138 ТК РФ, щоб роботодавець вирішував проблему через суд. Віддавайте цю ситуацію на рішення суду.

3. Утримати витрати можуть тільки на навчання, відрядження, а також, середній заробіток, який зберігався за вами на період навчання втримати не мають право.

А у вас це було не навчання, а просто, планова зустріч, відрядження, де обговорювалися проблеми і плани, це не навчання.

4. Важливо розуміти, що навчання проводиться ліцензованої на це організацією, якщо є ліцензія на навчання, а ваша навчання мабуть, було внутрішнім. Це не навчання.

Єдина проблема для працівників, якщо є "чорна" частина зп, ось цю частину вам і не виплатять при звільненні.

А доводити її наявність, це відповідальність і для роботодавця:

Кримінальну відповідальність за заниження бази оподаткування та несплату або неповну сплату податків за ст.199 КК РФ, і адміністративну відповідальність за ст.122 НК РФ.

І для працівника ст.198 КК РФ, тому що якщо ви знали "чорної" частина зп, ви зобов'язані платити самі ПДФО 13%.

Якщо відкрити Закон про освіту, так вашу освіту 2 дні, не є освітою, проводилося воно не ліцензованою організацією на викладацьку діяльність, не видано документ про освіту, який повинен бути виданий, по тривалості навчання, це не освіта.

А ще, тому що ви виїжджали в інший регіон, це вже відрядження, а на відрядження це обов'язкові виплати ст.167, які втримати не мають право, якщо ви здали авансовий звіт за витратами на відрядження при поверненні.

При наявності підстав роботодавець може стягнути з працівника тільки суму, що не перевищує його середню заробітну плату, більші суми стягуються або за згодою працівника або в судовому порядку.

Згідно положень ст. 249 ТК РФ, в разі звільнення без поважних причин до закінчення терміну, обумовленого трудовим договором або угодою про навчання за рахунок коштів роботодавця, працівник зобов'язаний відшкодувати витрати, понесені роботодавцем на його навчання, обчислені пропорційно практично не відпрацьованому після закінчення навчання часу, якщо інше не передбачено трудовим договором або угодою про навчання.

При цьому в ст. 250 ТК України йдеться про те, що орган з розгляду трудових спорів може з урахуванням ступеня і форми вини, матеріального становища працівника та інших обставин знизити розмір збитку, що підлягає стягненню з працівника.

Якщо у Вашому випадку мова йде про підтвердження або підвищення кваліфікації, яке оплачується за рахунок роботодавця і є необхідною умовою здійснення ним трудової діяльності, а не про професійне навчання або перенавчання, то я б Вам радила відмовитися від добровільного відшкодування витрат на таке навчання, тому як в разі звернення Вашого роботодавця до суду, є ймовірність того, що позов залишиться без задоволення.

Ознайомтеся з проблемами по темі:

Менеджер з персоналу

Загальний стаж понад 10 років 1. Проводжу кадрові аудити, ставлю кадровий обліку з «нуля», розробляю Положення, посадові інструкції та інші локальні нормативні акти. 2. Вирішую конфліктні ситуації, вмію переконувати, знаходити компроміс. 3. Відмінне знання ТК Україна і судової практики. 4.

  • Адигея респ.
  • Алтай, респ.
  • Алтайський край
  • Амурська обл.
  • Ніжин обл.
  • Астраханська обл.
  • Башкортостан респ.
  • Бровариская обл.
  • Артемівська обл.
  • Бурятия респ.
  • Смелаская обл.
  • Полтаваская обл.
  • Вологодська обл.
  • Черкассиская обл.
  • Дагестан респ.
  • Єврейська авт. обл.
  • Забайкальський край
  • Івановська обл.
  • Інгушетія респ.
  • Тернопіль обл.
  • Кабардино-Балкарська респ.
  • Конотопська обл.
  • Калмикія респ.
  • Калузька обл.
  • Камчатський край
  • Карачаєво-Черкеська респ.
  • Карелія респ.
  • Кемеровська обл.
  • Константіновкаская обл.
  • Комі респ.
  • КострМаріупольая обл.
  • Житомирський край
  • Горловкаій край
  • Крим
  • Червоноградська обл.
  • Александріяая обл.
  • Ленінградська обл.
  • Алчевська обл.
  • Магаданська обл.
  • Марій Ел респ.
  • Мордовія респ.
  • Київ
  • Московська обл.
  • Харцизька обл.
  • Ненецький авт. окр.
  • Ніжегородська обл.
  • Новгородська обл.
  • Одессаая обл.
  • Маріуполь обл.
  • Мелітопольська обл.
  • Орловська обл.
  • Пензенська обл.
  • Пермский край
  • Приморський край
  • Псковська обл.
  • Ростовська обл.
  • Рязанська обл.
  • Самарська обл.
  • Харків
  • Сумиская обл.
  • Саха (Якутія) респ.
  • Сахалінська обл.
  • Свердловська обл.
  • Севастополь
  • Північна Осетія - Аланія респ.
  • Дружковкаая обл.
  • Бердичівський край
  • Коростенська обл.
  • Татарстан, респ.
  • Тверська обл.
  • ТМаріупольая обл.
  • Тульська обл.
  • Тива респ.
  • Тюменська обл.
  • Удмуртська респ.
  • Ровноая обл.
  • Біла Церква край
  • Хакасія респ.
  • Ханти-Мансійський авт. окр. - Югра
  • Луганська обл.
  • Чеченська респ.
  • Чуваська респ.
  • Чукотський авт. окр.
  • Ямало-Ненецький авт. окр.
  • Ямало-Ненецький авт. окр.

Схожі статті

  • Утримання вартість навчання з працівника, який звільняється співробітника, журнал «головбух»

    Допоможіть розібратися в наступній ситуації: З співробітником було укладено додаткову угоду на навчання, в якому вказано, що при звільненні працівника підприємство має право утримати вартість навчання з з / п пропорційно відпрацьованому на підприємстві часу до моменту звільнення. Даний співробітник з моменту навчання до дати звільнення пропрацював 15 міс. За доп к.с. оприлюдненню повинен відпрацювати 36 міс. Чи має право пр-нення утримати вартість навчання пропорційно невідпрацьований залишку (21 міс) .В якому порядку оформляється дане відшкодування, які документи підстави необхідні. І що робити якщо співробітник добровільно відмовляється відшкодувати ці витрати. Чи можемо ми утримати 20% його заробітку, нарахованого на місяці звільнення (оклад + премія + комп.за неспольз.отпуск) за мінусом 13% ПДФО, а оставш суму запропонувати відшкодувати в добровільному порядку, інакше вирішувати питання в судовому порядку.